מכה ביגוד – אורבן פאשן פיוניר

/
/
/
51 Views

בשנת 1994, מכה ארה"ב פרצה לשוק האופנה בזמן שגם מוזיקת ​​הראפ יצרה דוכן משלה. התזמון התברר כמקרי עבור שניהם. בגדי מכה הפכו במהרה למרכיב ארון הבגדים של ראפרים היפ הופ והנוער האורבני שחיפש את האמנים האלה כהשראה. במקום לנסות ליצור ביגוד שיתאים למשרד, ערב או אזורים אחרים; המותג ביסס את עצמו כקו המייצג בגדי ספורט, קז'ואל ורחוב.

הכוח המניע מאחורי מכה ארה"ב היה מייק אלסקו וטוני שלמן. מייק אלסקו מוכר היטב בתעשיית האופנה, ויצר לא רק את מותג הבגדים מכה אלא את אינטרנשיונל ניוז, החברה שבסיסה בסיאטל שתוליד מאוחר יותר את מכה. טוני שלמן הוא חדשן אופנת היפ-הופ שגם ייסד את קו הבגדים של Encye ו-Parish Nation. קו הבגדים שלהם לקח השראה עיצובית ממקום הולדתו של ההיפ הופ, ניו יורק.

כשהעיר ניו יורק שימשה כמוזה האופנתית שלהם, הקו קיבל קצה מחוספס וגולמי, והעניק ללובשים מראה מיידי. הקו התפתח במהירות ל"מדים" לנוער בעיר הפנימית. עד סוף העשור, פנייתה של מכה ארה"ב לא הייתה מוגבלת לקהל עירוני. במקום זאת, מספר הולך וגדל של צעירי פרברים חיפשו למכה ארה"ב כדרך להביע את עצמם ולהזדהות עם מוזיקאי הראפ שהם רצו לחקות.

המותג עשה את דרכו לקניונים ולחנויות כלבו גדולות, כשהוא משך את תשומת לבם של אלה שקודם לכן קנו רק מותגים מיינסטרים כמו טומי הילפיגר ופולו ראלף לורן. במהלך השנים, סלבריטאים רבים לבשו את הקו כולל. בגדי מכה הרחיבו את בסיסו, ועשו את דרכו לאירופה, אסיה ולכל רחבי הגלובוס.

מכה ארה"ב תמיד התמקדה בלבוש ג'ינס. במקור מציעים רק עיצובים לגברים, כמו ג'ינס מג'ינס עם כיס ייחודי רחב, חולצות מודפסות עם נייר כסף אופנתי וקפוצ'ונים איכותיים. ז'קטים הפיכים, חולצות אייר-ברושה וחולצות פולו היו גם פופולריים. כיום מכה ארה"ב הרחיבה עוד יותר את הקהל שלה עם בגדים המותאמים לנערות ולנשים. הקו לילדות נקרא Mecca Girls וכולל בין שאר פריטים פאייטים, אבני חן, חצאיות, עליוניות, מכנסיים והלבשה עליונה. עם זאת, ההרחבה המוצלחת ביותר של החברה הייתה Mecca Femme.

Mecca Femme, שהוצגה בשנת 2002, עוסקת בחדשנות מתקדמת. שילוב של בגדי רחוב עירוניים עם מראה אופנה עילית והשראה אירופאית, היוצרים מראה ייחודי שגם חובבות הלבוש האורבני נהרו אליו. מכנסי הג'ינס של מכה פופולריים בקרב גברים, ומכה פמה עמדה בדומה לנשים בזירה זו.

הג'ינס של המותג Mecca Femme כולל תערובת של כותנה וספנדקס ליצירת צללית מחבקת ונעימה. הג'ינס הפך במהירות למועדף בקרב נשים עירוניות מכיוון שהוא מותאם לסוגי גוף מפותלים יותר. גם מפורסמות נשים נהרו במהירות לקנות אותן.

בניגוד לקווי בגדי היפ הופ אחרים שמסתמכים על מחירים גבוהים על מנת להראות את ה"איכות" שלהם מכה ארה"ב תמיד היה במחיר סביר. להנגיש את הבגדים שלהם לכולם ולשמור על נאמנות הצרכנים ולחזור לעוד. למרות שהמחירים נמוכים, האיכות תמיד הייתה חלק מרכזי בזהות המותג. חומרים איכותיים משמשים להצגת הדפסות מסך, הדפסים, טיפולי תפרים מיוחדים, לוגו מסולסל ותצוגות חותמות אחרות.

Mecca Clothing סלל את הדרך למותגים אחרים הקשורים להיפ הופ כמו שון ג'ון, Rocawear, Akademiks, Phat Farm ו- Ecko. מאז תחילת הדרך, מכה הייתה נטועה היטב בתעשיית ההיפ הופ ועדיין יש קהל חסידי למקה ארה"ב בקרב המחפשים תשומת לב שמקבלים בגדי רחוב.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ophibian.com All Rights Reserved