המדריך לטיפוח של האדם המודרני

/
/
/
46 Views

עד כמה עצם המראה החיצוני חשוב לגבר? ובכן, אדם לא יכול לשקר לעצמו – חשוב מאוד. רופא עור בוחן מקרוב את המוצרים והתהליכים שנועדו לעשות לגבר נחמד להיות בקרבתו; ולפרט את AB-Cs של טיפוח טוב.

האם מראת חדר האמבטיה שלך היא מיקום שאליו אתה ניגש בחשש כל בוקר מחשש מהסיפור שהיא תספר? כלומר, שהמראה שלך יכול להסתפק בקצת שיפוץ?

ובכן, תפסיקי לדאוג לפצעון הזה, ותפסיקי לחשוב על הקירח הזה. אם את באמת רוצה להפוך מראה חדש (ולנשים אין מונופול על מראה טוב!) אין מה שיעצור אותך.

בוא ניגש לענין:

שיער

בערים מאובקות ובאזורים מזוהמים אחרים, זה הרגל טוב לחפוף את השיער כל יום. "כביסה יומיומית לא הורסת את השיער", אומר רופא עור. "למעשה זה היגייני והופך את הראש לפחות נוטה לזיהום".

גברים רבים נרתעים משמפו מאמינים שהם רק עזר היופי של האישה. אבל, בעיקרון, שמפו מיועד לשיער ולשיער אין מגדר. שמפו מייצר קצף טוב יותר מסבון, ומכיוון שמתח הפנים נמוך יותר, זה מקל על ניקוי השיער.

מרככים שוברים את קשרי הדיסולפיד של השיער, ובכך הופכים את השיער לניהול וקל יותר לטיפוח. כיום ניתן להשיג שמפו עם מרככים מובנים, מה שהופך אותם לעזר קוסמטי נוח.

אף אישה לא אוהבת גבר עם בעיית קשקשים. קשקשים הם אחד הדחיות הגדולות. אבל, בניגוד למחשבה הרווחת, "קשקשים זה לא מחלה", מודיע לרופא העור. "זו בעיה פיזיולוגית מודגשת. כלומר, העור נשלף באופן קבוע בנסיבות רגילות וכשהנשירה מוגזמת זה נקרא קשקשים". רוב השמפו שנקרא נגד קשקשים הקיימים בשוק רק שוטפים את התאים המתים מהקרקפת. היוצא מן הכלל הוא סלניום גופרתי, מרכיב שמפחית את תחלופה או היווצרות של תאים, ובכך מעכב, אם כי לא מרפא את הבעיה. העצה הטובה ביותר שתוכל לפעול היא לשמור על ניקיון הקרקפת על ידי כביסה יומית.

ראש מקריח – עקב אכילס של כל גבר! לא מעט 'לוזרים' פנו למינוקסידיל כמשקם שיער. בעוד שמריחה קבועה של מינוקסידיל אכן נובטת שיער עדין על אזורים קירחים של הסקל, ברגע שהמריחה מופסקת, השיער מתחיל לנשור שוב. עוד יותר חשוב, מינוקסידיל משפיע על הלב, ובעיות לב. לכן יש להשתמש בו רק בפיקוח רופא.

לכו להסתפר לסלון השכונתי שלכם וברוב המקרים תקבלו עיסוי ראש כהטבה (לפעמים משלמים תוספת). אכן, פעולת העיסוי אכן משפרת את זרימת הדם, אך מניחים בטעות (ומבטחים על ידי מעצבי שיער) גם משפרת את צמיחת השיער. "זהו מיתוס", אומר רופא עור, "שכן הצמיחה וחיי השיער שלך נקבעים על פי הדפוס הגנטי האישי שלך." אז, תהנו מההשפעות המרגיעות של העיסוי בכל האמצעים, אבל אל תצפו שניסים יצמחו מעל קו השיער שלכם.

פָּנִים

עכשיו לדם ודמעות, הידוע גם בשם גילוח. סבא שלך כנראה השתמש בסבון, אבל היום יותר אופנתי להשתמש בקרם גילוח. יש את הקונבנציונליים שצריך להקציף בעזרת מברשת, ויש גם את מגוון התרסיסים שמפזר קצף בלחיצת כפתור. אולם בעיקרו של דבר, "מים וסבון יעשו גם כן", טוען רופא עור. כמו קרמי גילוח, הם פשוט ממלאים את הדרישה הבסיסית של ריכוך השיער לגילוח טוב יותר. היתרון היחיד שיש לקרם גילוח על פני סבון הוא שהוא מייצר קצף סמיך יותר שאינו מטפטף או מתייבש באותה מהירות כמו סבון.

השתמש בלהב בעל קצוות חדים בזמן הגילוח. להב בעל קצוות עמום יכול לגרום לגירוי בגלל החיכוך החוזר על העור. ללטף עם הגרגר ולשטוף את סכין הגילוח נקי לאחר הגילוח – סכין גילוח מלוכלך עלול לגרום לדלקות עור. "כמעט תמיד ניתן לייחס פטריות באזורי הגילוח של פניו של גבר לסכין גילוח לא נקי", אומר רופא עור.

לאחר גילוח זה עסק גדול. הם מפורסמים כאורח חיים. אבל המרכיב העיקרי בכולם הוא ריכוז גבוה של אלכוהול אתילי. ההבדלים היחידים בין אחד לשני נעוצים באחוז האלכוהול האתילי ובתוספים המשמשים (קלן, ליים, מושק וכו') מומלץ לאחר גילוח כי האלכוהול האתילי מבצע שתי פונקציות. הוא אנטי בקטריאלי, כלומר הורס חיידקים וחיידקים על פני העור. שנית זה חומר עפיצי, מה שאומר שאם אתה חורץ את עצמך (דווקא תופעה שכיחה במהלך הגילוח), האפטר-שייב יגרום לקרישה של הסרום באזורי החתך. זה אוטם את הפצע, מה שהופך אותו אטום לזיהום חיצוני. לבסוף, אפטר שייב וכאשר אתה מריח טוב, אתה גם מרגיש טוב.

כשמגיעים לטיפוח העור, יותר ויותר גברים נכנסים לטיפולי פנים וטיפולים נלווים בימים אלה. הם אדים, מעסים ואפילו מלבינים את פניהם במכוני יופי. אידוי משפר את זרימת הדם בגלל החום, אבל חשוב יותר הוא עוזר לרכך פקקים (ראשים לבנים ושחורים), מה שמקל על הסרתם. שימו לב, הלבנה לא יכולה לשנות את צבע העור מכיוון שהפיגמנטציה עמוקה הרבה יותר. אקונומיקה רק מבהירה את המלנין בשכבה המתה של העור, אשר נשמטת תוך 7-14 ימים כאשר נוצרת שכבה חדשה.

עיסוי פנים, שנעשה על ידי ידיים מומחיות, עוזר לעורר ולחיטוב את השרירים שאינם מופעלים בחיי היום-יום. אבל בעוד פעולת העיסוי עשויה להיות מועילה, השמנים והקרמים המשמשים כחומרי סיכה יכולים ליצור שאריות על פני העור ולחסום נקבוביות. "היו לי מקרים רבים כשהשמנים בשימוש הופכים לקודוגניים (גורמים לנקודות שחורות) ואקנייגניים (גורמים לאקנה) לאחר טיפולי פנים." לכן, אם העור מגיב לרעה לעיסוי, עדיף להימנע מכך.

בית השחי, ידיים ורגליים

לגוף האדם יש שתי קבוצות של בלוטות זיעה. בלוטות האפוקריניות – השוכנות בבתי השחי ובאזורי איברי המין – הן אלו שמפיצות ריח. ההפרשה שהם מפרישים מגיבה על פני העור, ומשחררת את מה שאנו מכירים כריח גוף. לכן רצוי לשמור על האזור נקי ויבש עד כמה שניתן. מכיוון שהשיער מספק מקום שמירה לזיעה, ניתן להפחית מאוד את הבעיה על ידי גילוח שיער בבית השחי.

קבוצת בלוטות הזיעה האחרות הן בלוטות האקריניות, השוכנות על פני כל פני העור. תפקידם העיקרי הוא לשלוט על טמפרטורת הגוף. כאשר הטמפרטורה עולה, הזיעה משמשת לקירור פני הגוף. הבלוטות האקריניות אינן מייצרות ריח, אך אם נותנים לאזורי העור להישאר לחים, פטריות עלולות להופיע.

האם יש גברים שלא סובלים מכפות רגליים מיוזעות! הרגל היגיינה טוב אחד הוא לשטוף ולייבש את הרגליים כאשר מורידים את ההנעלה. במדינות חמות ולחות, גרבי כותנה הן בחירה טובה יותר מאשר גרבי ניילון. כותנה סופגת את הזיעה ומשאירה את כפות הרגליים יבשות.

שוב, בגלל הזיעה, הנעליים נשארות לחות. רוב הגברים משתמשים רק בזוג נעליים אחד ללבוש יומיומי. לעתים קרובות, הפער בין הזמן שבו גבר חולץ את נעליו ונועלת אותן שוב אינו מספיק כדי לאפשר לעור הנעליים להתייבש. רטיבות זו עלולה להוביל לזיהומים פטרייתיים בכפות הרגליים. אולי מעולם לא חשבת על זה לפני כן, אבל אולי זה יהיה רעיון טוב להחזיק לפחות שני זוגות נעליים לשימוש בימים חלופיים.

קדס ונעלי ספורט הם הנעלה פופולרית כיום, אך סוליות ה-PVC/גומי, כמו גם החומרים האחרים המשמשים בנעליים אלו בדרך כלל שומרים על חום. מכאן שכפות הרגליים נוטות להישאר לחות. אם אתה מזיע יותר מדי, הנח צמר גפן בין האצבעות. הכותנה תספוג את הזיעה ובאמצעות הרחקת אצבעות הרגליים אחת מהשנייה תפחית את החיכוך ביניהן.

דואר אצבע ובוהן שבורות או מלוכלכות הם מראה מכוער. תן לעצמך מניקור רגיל כדי לשמור על ציפורניים גזורות ונקיות.

לבסוף, שימו לב לסגנון שלכם! אורח החיים שלך, כלומר. שקיות מכוערות או עיניים נפוחות יכולות להיות תוצאה של יותר מדי מסיבות או מעט מדי שינה. גם אלכוהול, סיגריות וסמים יכולים להיות אשמים.

פנקו את עצמכם – אבל בצורה הנכונה. וזה יופיע בצורה שאתה נראה. אתה תיהנה לעמוד פנים אל פנים עם עצמך במראה בחדר האמבטיה! ואחרים ייהנו ממפגש איתך.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ophibian.com All Rights Reserved