ההיסטוריה של נעלי קנגורו ונעלי ספורט

/
/
/
42 Views

אם גדלתם בשנות השמונים אתם בוודאי זוכרים שהיו לכם זוג נעלי קנגורו. היה לי זוג ורוד ואז הם כללו כיס סקוטש קטן בצד של כל נעל שבו אתה יכול לאחסן את האוצר הסודי שלך. כיום הנרתיק נשאר אך הוחלף ברוכסן במקום סקוטש. נייקי אומרת, "פשוט תעשה את זה" אבל קנגורו רוצה לדעת, "מה יש בכיס שלך?"

המותג קנגורו התחיל בשנת 1979 כאשר רץ נלהב בשם בוב גאם החליט שהוא צריך מקום לאחסן את מפתח הבית שלו וכמות קטנה של כסף בזמן שיצא לריצה היומית שלו. אין כאן סיפור זוהר או נהדר. הנעליים הפשוטות והמהנות הללו אולי צמחו מהתחלות קטנות אבל הפופולריות שלהן נמשכת כבר 30 שנה. בשנות ה-1908, נעלי קנגורו החלו לעלות בפופולריות כאשר ספורטאים מקצועיים כמו וולטר פייטון, קלייד דרקסלר ואוזי סמית החלו לאמץ את הנעליים. ככל שהמכירות גדלו, גאם הצליח להשקיע מחדש חלק מהכסף כדי להפוך את נעלי הריצה שלו לטובות עוד יותר. הוא אפילו שיתף פעולה עם נאס"א לפיתוח טכנולוגיית נעליים המוכרת בשם Dynacoil, מערכת אנרגיה מוגנת בפטנט הכוללת שיפור במתלים ובכרית הממוקמים בסוליית הנעל. חברות נעליים רבות אחרות החלו להשתמש בטכנולוגיה זו בקווי הנעליים שלהן.

במשך כמה שנים בסוף שנות ה-1908 נעלמו הקנגורו מהשוק לאחר שהפופולריות שלהם פחתה אך הופיעו שוב בסוף שנות ה-90. במהלך תקופה זו הנעליים הפכו פופולריות מאוד במדינות אחרות, במיוחד אלו באירופה. אפילו בתקופות קשות אלה, גאם נשאר מסור להפיכת קנגורו לשם נרדף להנעלה אתלטית רצינית ועבד על פיתוח נעליו במתקן בדיקה הממוקם באוניברסיטת אילינוי. במהלך תקופה זו הוא הצליח לשכלל את נעליו לשימוש בענפי ספורט רבים ושונים, כולל כדורסל, טניס, מסלול ופוטבול אמריקאי.

כעת נעלי קנגורו ידועות יותר בתפקידן בהנעלת אופנה וסגנון חיים במקום בספורט ביצועים רציני. כיום הם נמכרים בלמעלה משישים מדינות ברחבי העולם. סביר להניח שתמצאו נעלי קנגורו בכל סוגי הסגנונות, הצורות והצבעים. לרובם עדיין יש כיסים ולאחרים יש כיס צד גדול יותר העולה על הקרסול שיכול להכיל ארנק קטן.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.ophibian.com All Rights Reserved